اخبار

تفاهم نامه همکاری دو جانبه شرکت پست و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به امضا رسید

تفاهم نامه همکاری دو جانبه  شرکت پست و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به امضا رسید
طی نشستی مشترک تفاهم نامه همکاری دو جانبه بین شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به امضا رسید.

 

به گزارش  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت  ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی نشستی مشترک در راستای گسترش همکاری های دو جانبه با حضور مهندس حقیقی رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تفاهم نامه ای بین گلستانی معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی ستاد و نعمتی عضو هیات مدیره پست امضا و مبادله شد.

مهندس حقیقی ضمن تقدیر از ایفای نقش متعهدانه مسئولین ارشد شرکت پست در جهت کاهش و حذف مظاهر و عوامل قاچاق کالا با سوء استفاده از ظرفیت عظیم پست در جابه جایی و حمل و نقل محموله های پستی اظهار امیدواری کرد: مفاد تفاهم نامه منعقده با جدیت طرفین پی گیری و عملیاتی شود.

وی ضمن تاکید بر اهمیت ساماندهی حمل و نقل کالاهای پستی و یکپارچه سازی اطلاعات آن با مجموعه اطلاعات حمل بار در کشور و نقش آن در توزیع سوخت مورد نیاز ناوگان حمل و نقل پست با توجه به اجرای طرح تخصیص سوخت بر مبنای پیمایش از اقدام شرکت پست در تجهیز ناوگان خود به فناوری GPS تمجید کرد.

نعمتی نیز با اشاره به ظرفیت بالای شبکه پستی در سطح ملی اظهار امیدواری کرد: اجرایی شدن تفاهم نامه یادشده و استفاده بهینه از ظرفیت ها و قابلیت های پست، گامی موثر در جهت سالم سازی فعالیت های اقتصادی، تسریع امور و جلوگیری از سوء استفاده افراد فرصت طلب و سودجو باشد.

براساس این تفاهم نامه که در 22 بند تنظیم  شده است، طرفین در زمینه امکان اتصال گذرنامه های پستی به سامانه بارنامه برخط حمل و نقل (که زیرساخت اصلی نظارت سیستمی و هوشمند بر حمل و نقل جاده ای در کشور محسوب می شود) و همچنین شناسایی روش های استفاده قاچاقچیان از ظرفیت پست، برگزاری دوره های آموزشی مشترک، تعامل در تدوین مقررات و غیره همکاری می  کنند.

۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۵۳
تعداد بازدید : ۱,۵۸۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید