اخبار

پروانه‌های FCP تا دو ماه آینده صادر می‌شود

پروانه‌های FCP تا دو ماه آینده صادر می‌شود
معاون بررسیهای فنی و صدور پروانه رگولاتوری درباره آخرین وضعیت صدور پروانه ارتباطات ثابت (FCP) گفت: تا پایان مهلت قانونی تقاضای پروانه FCP، 26 متقاضی مدارک لازم را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی ارائه کردند و این سازمان نیز بلافاصله با تشکیل کمیته‌های تخصصی بررسی تقاضاها را آغاز کرده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صادق عباسی شاهکوه با اشاره به این که براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مهلت قانونی تقاضای پروانه FCP تا 24 خرداد ماه بود، افزود: این تقاضاها در سه بخش شرایط ورودی از نظر ظرفیت (پورت و پهنای باند)، سهامداری‌های مشترک بین متقاضیان و همچنین بین متقاضیان و سایر دارندگان پروانه و صلاحیت‌های عمومی مورد بررسی قرار می‌گیرد و اقدامات لازم برای تکمیل مراحل صدور پروانه به متقاضیانی که همه شرایط را دارا باشند، اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: تلاش رگولاتوری بر این است که تمامی فرایند بررسی تقاضاها و صدور پروانه حداکثر ظرف دو ماه نهائی شود. هر چند بیش از زمان، بررسی دقیق و عادلانه همه تقاضاها مهم است.

عباسی شاهکوه درمورد تعداد تقاضاها گفت: رگولاتوری براساس مصوبه کمیسیون عمل می‌کند که این مصوبه با در نظر گرفتن شرایط ورودی تا حدودی تعداد را محدود کرده است و این موضوع با اعمال سیاستهای تشویقی، تا حدی به شرایط بازار واگذار شده است و از آنجائی که همه متقاضیان مجموعه‌ای از دارندگان پروانه PAP، ISDP و PSTN موجود هستند، با شناخت از بازار و بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای موجود، وارد این فضا شده‌اند.

معاون بررسیهای فنی و صدور پروانه رگولاتوری درباره نظارت بر پروانه‌های FCP عنوان کرد: با توجه به کاهش بار نظارتی در اثر کاهش تعداد پروانه‌های ISP و ISDP، امکان نظارت بر پروانه‌های ارتباطات ثابت (FCP) و ارائه خدمات ارتباطی ثابت (servco) بیشتر خواهد شد.

وی درباره متقاضیانی که در فرایند بررسی موفق به دریافت پروانه FCP نشوند گفت: این شرکتها می‌توانند متقاضی دریافت پروانه servco باشند که از نظر سرویسهای قابل ارائه تفاوتی با FCP ها ندارند. ضمن اینکه برای ورود ISP و ISDP ها به پروانه servco، از نظر حق امتیاز و حق شبکه‌های موجود امتیازهای قابل توجهی در نظر گرفته شده است.

عباسی شاهکوه درباره نحوه ادامه فعالیت شرکتهای ارائه خدمات انتقال داده‌ها (PAP) و ارائه خدمات عمومی تلفن ثابت (PSTN) در شرایط فعلی گفت: براساس تمدید قبلی پروانه این شرکتها تا 24 خرداد ماه مجوز فعالیت داشتند که مجدداً پروانه آنها تا پانزدهم شهریور تمدید شده است.

 

 

 

۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۱۷
تعداد بازدید : ۱,۸۴۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید