اخبار

معاون اول رئیس جمهور : باید با تامین زیرساخت ها درحوزه ICT به بخش خصوصی میدان دهیم

معاون اول رئیس جمهور : باید با تامین زیرساخت ها درحوزه ICT به بخش خصوصی میدان دهیم
معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاح پروژه لایه انتقال شرکت زیرساخت کشور گفت: باید با تامین زیرساخت ها درحوزه ICT به بخش خصوصی میدان دهیم

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،  دکتر اسحاق جهانگیری گفت: واضح است که با انجام کار فشرده توسط مهندسان ،متخصصان و کارشناسان شرکت ارتباطات زیرساخت این پروژه به انجام رسیده که در زمان کوتاه انجام چنین پروژه ای کار بسیار بزرگی است.

 وی  اظهارکرد: امروزه نمی توانیم خود را از صحنه علم و فناوری های روز دنیا کنار بگذاریم  وجامعه ایران را از امکان بزرگ ارتباطات محروم کنیم.

جهانگیری بابیان اینکه  امروزه انقلاب اطلاعاتی در دنیا شکل گرفته و دنیا را به صورت کامل دگرگون ساخته است، افزود: IT در دنیا در همه ابعاد زندگی همچون اقتصاد، زندگی اجتماعی مردم، تغییر و تحولات شگرفی را ایجاد کرده و سرعت انتقال اطلاعات افزایش یافته است.

جهانگیری اظهار کرد: امروزه اقتصاد، اشتغال، سیستم حکمرانی و نحوه اداره کلان جامعه نیازمند تحول است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران جزء اقتصاد 20 کشور دنیاست، افزود: با روش هایی که امروزه بنگاه های اقتصادی اداره می شوند، نمی توان به جایگاهی متناسب با شأن ایران اسلامی دست یافت.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: اگر قرار است دولت پاسخگو و شفاف داشته باشیم و دولتی که خدمت رسانی به مردم را جزء مهمترین وظایف خود می داند، باید باور کنیم که IT و ICT پیشران توسعه است.

جهانگیری بر ضرورت استقرار دولت همراه در کشور تاکید کرد و گفت: حق نداریم مردم را در استفاده از امکانات IT محروم کنیم.

وی ادامه داد: امروزه با وجود 70 درصد جمعیت ایران که اهل کار هستند و جمعیت تحصیلکرده در آنها بالاست، لازم است مدیران کشور این فرصت استثنایی را قدر بدانند و زیرساختهای مورد نیاز را برای آن فراهم کنند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: مهمترین جهت گیری دولت تامین زیرساختهاست و لازم است در این میان به بخش خصوصی برای نشان دادن توانایی های خود میدان دهیم.

جهانگیری اظهار کرد: آنچه امروز اتفاق می افتد همان وعده های رئیس جمهور به مردم و دغدغه های مردم در تامین پهنای باند و زیرساخت است و وزیر ارتباطات و همکارانش در این زمینه تلاشهای بسیاری داشته اند.

۹ تیر ۱۳۹۴ ۲۰:۱۳
تعداد بازدید : ۱,۷۰۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید