اخبار

مدیر عامل زیرساخت: با انجام پروژه تلاش ظرفیت انتقال کشور دو برابر شد

مدیر عامل زیرساخت: با انجام پروژه تلاش ظرفیت انتقال کشور دو برابر شد
مدیر عامل شرکت زیرساخت در مراسم افتتاح پروژه تلاش (توسعه لایه انتقال شبکه زیرساخت) این پروژه را یک پروژه بسیار بزرگ و تاثیرگذار در ارتباطات کشور دانست که ظرفیت پهنای باند ارتباطی کشور را دو و نیم برابر کرده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود خسروی در این مراسم که با حضور معاون اول رییس جمهور، رییس کمیته مخابرات مجلس، وزیر ارتباطات و معاونان وی، برگزار شد, ویژگی این پروژه را ترانزیت دیتا از طریق ایران برشمرد و اظهار کرد: جایگزینی مسیر بحرانی انتقال از طریق کانال سوئز به منظور جایگزین شدن ایران به عنوان مسیری امن و با کیفیت و تأثیرگذار در تبدیل کشور به هاب ارتباطی منطقه از جمله ویژگی های این پروژه است.

وی با اشاره به این که سرمایه گذاری دولت در زیرساختهای کشور تصمیمی درست و هوشمندانه است، گفت: در راستای اجرای این پروژه افزایش ظرفیت پهنای باند IP داخلی کشور به بیش از دو برابر از حدود 650 هزار لینک E1 به یک میلیون و 350 هزار لینکE1 ، رسید.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه فکر و طراحی این پروژه مربوط به سال گذشته بوده است گفت: 128 ایستگاه تجهیزات در راستای این پروژه نصب شده و 100 شهر را نیز پوشش قرار می دهد که در نهایت ظرفیت انتقال را به 1200 گیگابیت بر ثانیه می رساند.

وی با اشاره به توسعه فیبرنوری در کشور خاطر نشان کرد: از آغاز دولت یازدهم تاکنون 5هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور ایجاد شده و علاوه بر آن، شبکه مایکروویو را به عنوان شبکه پشتیبان داریم.

خسروی در ارتباط با دیگر پروژه های در دست زیرساخت گفت: مناقصه پروژه نور2 انجام و برنده آن مشخص شده و با اجرای آن 13 هزار کیلومتر به ظرفیت فیبرنوری کشور اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه امید نیز در لایه دیتا در دست اقدام است، خاطر نشان کرد: مناقصه پروژه امید1 نیز تا پایان این ماه برگزار می شود.

 

۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۹:۵۱
تعداد بازدید : ۱,۵۵۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید