اخبار

تا نیمه مرداد برای دریافت پروانه MVNO فرصت باقی است

تا نیمه مرداد برای دریافت پروانه MVNO فرصت باقی است
معاون بررسیهای فنی و صدور پروانه رگولاتوری از نیمه مرداد به عنوان آخرین مهلت متقاضیان دریافت پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) برای ارائه درخواست و مدارک و مستندات به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی،خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صادق عباسی شاهکوه با بیان این که از زمان اعلام فراخوان صدور پروانه MVNO در اردیبهشت تا کنون هشت درخواست به رگولاتوری ارسال شده که در حال بررسی است، گفت: شرکتهائی که تا کنون درخواست دریافت پروانه MVNO کرده‌اند قصد دارند در زمینه محتوا، حوزه‌های بانکی، سرویسهای ارزش افزوده و ارتباطات ماشین به ماشین فعالیت کنند.

عباسی شاهکوه در تشریح فعالیت اپراتور مجازی تلفن همراه گفت: اپراتور مجازی تلفن همراه، نوعی اپراتور است که خود عملاً دارای امکانات فیزیکی در بخش دسترسی نمی‌باشد با بستن قرارداد با اپراتورهای دیگر تلفن همراه که دارای امکانات فیزیکی و فرکانس در بخش دسترسی هستند، ظرفیت تلفن همراه را بصورت عمده خریداری کرده و سپس با نشان تجاری و برند خود به فروش سیم‌کارت و خدمات تلفن همراه در بازار خرده‌فروشی اقدام می‌کنند.

وی تصریح کرد: پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) به منظور افزایش رقابت، کیفیت و پوشش نیازهای جدید مشتریان و ترغیب نوآوری و ارائه خدمات ارزش افزوده در بازار تلفن همراه کشور صادر می‌شود. همچنین مقررات طوری تنظیم شده است که رقابت در خدمات پایه شکل نگیرد بلکه در خدمات جدید، فضای رقابت بوجود بیاید.

گفتنی است، اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی دریافت پروانه MVNO می‌توانند با مراجعه به پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی و مطالعه دقیق مصوبه و فراخوان صدور پروانه MVNO از شرایط دریافت پروانه و مدارک و مستندات لازم آگاه شوند.

۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۲۲
تعداد بازدید : ۱,۱۹۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید