اخبار

زمینه اعطای تسهیلات وجوه اداره شده به شرکت های فاوای استانی فراهم شد

زمینه اعطای تسهیلات وجوه اداره شده به شرکت های فاوای استانی فراهم شد
با تصویب دستورالعمل اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده به شرکت های فاوا خارج از استان تهران، زمینه حمایت از این شرکت ها فراهم شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر حسین صمیمی مدیر کل توسعه فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر وجوه اداره شده با بیان این مطلب افزود: تصویب این دستورالعمل یک قدم اساسی برای حمایت از شرکت های فاوای مستقر در استان ها و تسریع در استفاده از تسهیلات وجوه اداره شده است.

وی در خصوص شرایط تشکیل کارگروه استانی تصریح کرد: چنانچه از هر یک از استانها حداقل 10 طرح فناورانه از شرکت های ثبت شده در استان در فراخوان ارائه شده از سوی وزارت ارتباطات ثبت نام کرده و جمع توان مالی شرکت های ثبت نام کننده حداقل 20 میلیارد ریال باشد، دبیرخانه وام وجوه اداره شده می تواند نسبت به ایجاد کارگروه استانی اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده بر اساس ضوابط و مقررات موجود اقدام کند.

دکتر صمیمی با اشاره به وظایف این کار گروه گفت: کار گروه استانی در خصوص طرح هایی که مبلغ آنها کمتر از 200 میلیون ریال باشد، تمامی وظایف و مسئولیت های کار گروه های تخصصی مستقر در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  را عهده دار خواهد بود.

وی در خصوص ترکیب کارگروه استانی با تاکید بر این که ترکیب کارگروه استانی به نحوی پی ریزی شده تا از همه ظرفیت استان استفاده شود، گفت: در این راستا مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به عنوان رئیس کار گروه است و اعضا نیز شامل نماینده استانداری، رئیس یکی از دانشگاه های معتبر استان، رئیس پارک علم و فناوری استان، نماینده شرکت ارتباطات زیرساخت، مدیر کل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و چهار نفر از اعضای  هیات علمی دانشگاه های استان می باشند.

کتر صمیمی با اشاره به این که متن کامل این دستورالعمل در پورتال وام وجوه اداره شده به آدرس  

http://www.ees.ict.gov.ir/web/loan

قابل دسترسی است، اظهار امیدواری کرد که این اقدام وزارت ارتباطات نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی در سطح استان ها داشته و باعث تقویت شرکت‌های فعال در حوزه فاوای مستقر در استان ها شود.

۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۱۶
تعداد بازدید : ۱,۹۵۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید