اخبار

وزیر بهداشت در نشست کارگروه خدمات الکترونیکی سلامت: تحقق سلامت در کشور بدون در اختیار داشتن IT امکانپذیر نیست

وزیر بهداشت  در نشست کارگروه خدمات الکترونیکی سلامت: تحقق سلامت در کشور بدون در اختیار داشتن IT امکانپذیر نیست
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه نشست کارگروه خدمات الکترونیکی سلامت گفت: تحقق سلامت در کشور بدون در اختیار داشتن IT امکانپذیر نیست.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، دکتر هاشمی صبح امروز در نشست کارگروه خدمات الکترونیکی سلامت که در دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات برگزار شد، حضوریافت، و درحاشیه مراسم درجمع خبرنگاران ؛ گفت: خدمات سلامت از جمله خدماتی است که آحاد مردم با آن سروکار دارند و در بخش مدیریت نیز تامین موضوع سلامت یکی از بخشهای اقتصادی در کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه زیرساختهای خوبی در این زمینه وجود دارد، افزود: متاسفانه به دلیل عدم هماهنگی بین دستگاههای ذیربط، دچار آسیب شده ایم.

هاشمی با تشکر از شورای عالی فناوری اطلاعات و ابلاغ رئیس جمهور ادامه داد:: طبیعتاً تصمیمات در این کارگروه، در مرحله طراحی است و آنچه مردم درارائه خدمات، احساس خواهند کرد از اواخر سال خواهد بود.اما در بخش های اقتصادی نتایج این نشست ها زودتر  عملیاتی خواهدشد.

وزیر بهداشت اظهار کرد:  باهماهنگی های صورت گرفته  کنترل های دقیق تری درزمینه  بیمه ها، پرداخت هزینه ها، دریافت دستمزدها صورت گرفته  و در حوزه دارو و تجهیزات نیزنظارت ها دقیق ترخواهدشد.

هاشمی تصریح کرد: با ایجاد خدمات الکترونیک سلامت، در آینده برای خدمت گیران تعریفهای جدیدی خواهیم داشت تا مردم از آمد و شدهای غیرضروری فاصله گیرند و با دغدغه کمتری به خدمات مورد نیاز دست یابند.

وی در زمینه مبارزه با فساد و حذف کاغذ در خدمت درمانی گفت: خوشبختانه کارهای خوبی در این زمینه انجام شده، اما به دلیل اهمیت موضوع کافی نیست، به ویژه در حوزه دارو و تجهیزات کارگروه خدمات الکترونیک سلامت، کمیته هایی را مأمور کرد که معماری فناوری اطلاعات در این حوزه را تعریف کنند و ظرف یکماه آینده گزارشی از عملکرد خود ارائه دهد.

هاشمی در خصوص حذف دفترچه های بیمه کاغذی ،گفت: حتما باید کاغذ حذف شودولی درخصوص شکل و ساختارآن بایدخبرگان نظردهند؛ اما این موضوع زمانبر نیست وتا چند ماه آینده این بحث نهایی می شود.

 

 

۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۲۰
تعداد بازدید : ۴,۶۷۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید