اخبار

اولین نشست کارگروه خدمات الکترونیکی سلامت با حضور وزیر بهداشت برگزار شد

اولین نشست کارگروه خدمات الکترونیکی سلامت با حضور وزیر بهداشت برگزار شد
اولین نشست کارگروه خدمات الکترونیکی سلامت با حضور وزیر بهداشت، در دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات برگزار شد.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، در این نشست مهندس جهانگرد دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات با بیان اینکه در سال گذشته، 25 جلسه مقدماتی برای تشکیل این کارگروه برگزار شده است ؛افزود: گردش کار این حوزه به رئیس جمهور ارسال شد و براساس ابلاغ ایشان اولین جلسه کارگروه خدمات الکترونیکی سلامت تشکیل شد.

جهانگرد به ایجاد 4  کمیته  و تصمیم مهم در این نشست اشاره کرد و افزود: لازم است ظرف حداکثر یک ماه فهرست کل خدمات حوزه سلامت، تهیه و هماهنگی لازم با دستگاههای حوزه درمان، نظام های بیمه ای، بخشهای اقتصادی، صنعتی، گمرکی و ... صورت گیرد.

جهانگرد با بیان اینکه در خدمات سلامت با انواع مختلفی از اقدامات فنی-اجرایی ،کالا و تجهیزات سروکار داریم  وهرکدام ار آنها، دارای کدینگ لازم و مستقل هستند، ادامه داد: نیازمند یکپارچگی کدینگ هستیم که این موضوع را درکمیته  دوم پیگیری   می کنیم.

جهانگرد  به کمیته  حوزه شبکه اشاره کرد و گفت: لازم است برای کل مراکزی که خدمات درمان را به مردم ارایه می دهد، بستر ارتباطی به صورت کامل تامین شود.

 وی وجود درختواره های ارتباطی در بخشهایی چون بیمه و بیمارستانها را نقطه عطفی در این زمینه عنوان کرد و گفت: بیش از 12 هزار مراکز روستایی، چند هزار مرکز در شهرها، داروخانه ها، مراکز پاراکلینیک و بیمارستان ها وجود دارد که باید در پیکربندی کامل باشند و  کمیته سوم موظف است وضع موجود را شناسایی و نیازها و فهرست فعالیت خود را مشخص کند و در این زمینه تصمیم گیری نهایی، صورت گیرد.

وی به اقدامات کمیته چهارم اشاره کرد و گفت: در تمام این فعالیتها نیازمند یکپارچگی در نوع معماری و تصمیمات کلان ملی هستیم که خوشبختانه در نشست امروز، خبرگان و مراکز دانشگاهی حضور دارند و می توانیم از تجربیات آنها استفاده کنیم.

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات، برخورداری از تجارب جهانی در حوزه سلامت الکترونیک را مثبت ارزیابی کرد و افزود: لازم است با معماری مناسب برای ارتباط گیری و هماهنگی کل اجزاء سلامت در کشور ، تلاش کنیم.

جهانگرد برابری در ارائه خدمات سلامت به همه شهروندان را ضروری برشمرد و ادامه داد: امیدواریم با کمترین هزینه و زمان، مردم بتوانند تنوع خوبی در خدمات دریافت کنند و این مهم باعث ارتقاء سطح بهداشت و سلامت در کشور شود.

وی در پایان تصریح کرد: بخش خدمات الکترونیکی سلامت یکی از گسترده ترین بخش ها در حوزه دولت الکترونیک است که اگر این بخش به سرعت اجرایی شود، بخش مهمی از نیازهای مردم برای پاسخگویی دولت الکترونیک فراهم خواهد شد.

 این نشست با هدف تقسیم کار ملی در حوزه سلامت  با حضور  وزیر بهداشت برگزارشد.

همچنین نمایندگان وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، وزارت دفاع و پشتیبانی  نیروهای مسلح، وزارت صنعت، معدن وتجارت، سازمان فناوری اطلاعات، سازمان نظام پزشکی ، سازمان تامین اجتماعی، سازمان بیمه سلامت ایرانیان، سازمان بهزیستی ، جمعیت هلال احمر ، سازمان غذا ، به این نشست دعوت شدند تا دیدگاهها و پیشنهادهای خود را در زمینه ارتقاء کیفی سلامت الکترونیک، درسرتاسرکشور، مطرح کنند.

۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۳۳
تعداد بازدید : ۱,۵۵۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید