پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس خبر داد:

اتصال 400 خانوار روستایی به شبکه ملی اطلاعات

اتصال 400 خانوار روستایی به شبکه ملی اطلاعات
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از اتصال 400 خانوار با جمعیت 1300 نفر به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت همراه در قالب پنج روستا و با اعتبار 30 میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، حمید سلیمان پور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کوشیده است با اهتمام حداکثری به ارتباطات روستایی و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، دسترسی همگانی به ارتباطات مناسب و پرسرعت را در این مناطق فراهم کند.
وی تجهیز بیش از 80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان فارس به اینترنت پرسرعت و خدمات شبکه ملی اطلاعات را موید این مهم دانست و افزود: اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت های دیجیتال، عدالت ارتباطی را برای روستاییان استان به ارمغان آورده است و دسترسی ارتباطی که در شهرها وجود دارد، امروز در روستاهای استان نیز برقرار است و این موضوع زمینه شکوفایی اقتصادی را برای روستاهای استان فراهم کرده است.
سلیمان پور گفت: در همین راستا در استان فارس نیز با ایجاد یک سایت جدید و ارتقای یک سایت موجود، دسترسی شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت برای پنج روستای دیگر استان فارس فراهم شده است.
وی میزان اعتبار هزینه شده برای بهره برداری از این طرح ها را مبلغ 30 میلیارد ریال ذکر کرد.

 

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۴۶
تعداد بازدید : ۹۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید