پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران تاکید کرد:

ضرورت پیشرفت ۷۵ درصد توسعه شبکه ملی اطلاعات تا پایان امسال

ضرورت پیشرفت ۷۵ درصد توسعه شبکه ملی اطلاعات تا پایان امسال
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران در دومین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در سال ۱۴۰۱ بر ضرورت تدوین برش استانی کلیه واحدهای های تابعه و ارتقاء هشت پله ای توسعه شبکه ملی اطلاعات در سال جاری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران، اسماعیل اعزی سرپرست این اداره کل، در دومین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در سال ۱۴۰۱ با اشاره به نزدیک بودن روز ارتباطات و افتتاح پروژه های ارتباطی اظهار کرد: اجرای صحیح برنامه های تعیین شده وزارت جهت افتتاح پروژه ها، بررسی و نهایی کردن عملیات راه اندازی پروژه ها قبل از روز افتتاح، رسانه ای نکردن اطلاعات افتتاحات بدون هماهنگی و در نهایت عملکرد صحیح و تعامل و همکاری کلیه واحدهای تابعه وزارت در استان برای برگزاری این مراسم الزامی است.
وی در ادامه با اشاره به اهم برنامه های سال ۱۴۰۱ تصریح کرد: همه واحدهای تابعه وزارت در استان مکلف هستند برنامه های سال پیش رو را بر اساس محوریت شعار سال تنظیم و با سیکل زمانی مشخص اعلام کنند و هرماه بر اساس برنامه های اعلام شده در جلسات شورای مدیران استان گزارشی از روند اجرای برنامه ها ارائه کنند.
اعزی یکی از مهمترین برنامه های ابلاغی وزارت را اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات دانست و افزود: با توجه به انعقاد تفاهم نامه شبکه ملی اطلاعات و تعیین زمان تحقق آن تا سال ۱۴۰۳ ضروری است اجرای این مهم تا پایان سال به پیشرفت ۷۵ درصدی برسد و واحد های تابعه استانی باید برنامه و برش استانی مشخصی را تدوین و پیش فرض عملکرد خود قرار دهند.
وی در ادامه چالش خدمات پایه در شبکه ملی اطلاعات را با اهمیت شمرد و تصریح کرد: تبلیغ و فرهنگ سازی مناسب توسط دستگاه های اجرایی جهت تغییر ضائقه مردم برای استفاده از پلت فرم های داخلی و شبکه های اجتماعی در نظر گرفته شده توسط دولت تاثیر به سزایی در تحقق این امر خواهد داشت.
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در خاتمه ضمن مهم دانستن اقتصاد دیجیتال و افزایش GDP کشور از وضع موجود تا پایان سال خاطر نشان کرد: استان مازندران دارای فرصت های سرمایه گذاری و اشتغال زایی بسیار مناسبی است و با توجه به افزایش یک و نیم برابری ارائه تسهیلات باید زیرساخت های مناسب جهت افزایش اشتغال و جذب افراد به بازار کار در استان فراهم آید.
شایان ذکر است در این جلسه فهرست پروژه های افتتاحی در روز ارتباطات در استان، عملکرد یکسال گذشته همه واحدهای تابعه وزارت بررسی و برنامه های سال جاری مجموعه ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۴۲
تعداد بازدید : ۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید