پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان قزوین:

شهر آبیک طی دو ماه آینده هوشمند می‌شود

شهر آبیک طی دو ماه آینده هوشمند می‌شود
سرپرست اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان قزوین گفت: شهر آبیک طی دو ماه آینده هوشمند می‌شود و ۴۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، حجت اله امینی سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین در نشست مدیران استان، از اختصاص بودجه برای پروژه پردیس فناوری آبیک خبر داد و گفت: این پروژه طی دو ماه آینده عملیاتی می شود.
وی تصریح کرد: این پردیس که با تحقیقات انجام شده و جانمایی دقیق در جوار اتوبان قزوین به تهران و در شهرستان آبیک ساخته می شود، در شاهراه ارتباطی به عنوان مرکز فناوری و ارتباط دانشگاه و صنعت، می تواند بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان برای استان درآمد داشته باشد.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین خاطرنشان کرد: این پردیس که ۱۵ هکتار از فاز اول آن در اختیار پارک علم و فناوری استان قرار داده شده است، با فراخوان شناسایی شرکت‌های دانش بنیان، وارد فاز عملیاتی می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر ۱۲۱ هسته و واحد فناور در پارک علم و فناوری استان مستقر که از این تعداد، ۳۳ شرکت دانش بنیان هستند.
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین گفت: با مطالعات و توافقات انجام شده، این پروژه با هدف ایجاد شهرخلاق و هوشمند جهت شناسایی و حمایت از شرکت های نوپا در حوزه کسب و کار و با محوریت مرکز رشد استان قزوین آماده می شود و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین با هماهنگی زیرمجموعه وزارت وارتباط با دستگاههای استان، در عملیاتی شدن این پروژه تاثیر گزار است.

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۰۰
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۸۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید