پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل دفتر پایش و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی خبر داد:

اتصال چهار سامانه سازمان فناوری اطلاعات به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

اتصال چهار سامانه سازمان فناوری اطلاعات به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند
بر اساس اعلام مدیرکل دفتر پایش و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران، چهار سامانه سازمان فناوری اطلاعات ایران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، مجید فولادیان، مدیرکل دفتر پایش و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران بابیان اینکه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، ارائه‌دهنده خدمات دولتی به‌صورت یکپارچه، سریع و آسان به عموم مردم است که در مسیر آماده‌سازی و بهره‌برداری قرار دارد گفت: چهار سامانه سازمان فناوری اطلاعات ایران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند. این سامانه‌ها عبارت از پنجره واحد مدیریت زمین، میز خدمات الکترونیکی، ایمیل ملی احراز هویت شده بومی و سامانه کارپوشه پیام ایران است و به‌زودی سامانه‌های ملی و دستگاه‌های بیشتری به این پنجره متصل می‌شوند.

وی افزود: با راه‌اندازی این سامانه، یک‌بار احراز هویت جهت دریافت خدمات الکترونیکی بدون نیاز به ورود و احراز هویت مجدد توسط متقاضی دریافت خدمات کافی است.

فولادیان ارائه خدمات الکترونیکی دولتی به شهروندان به‌صورت یکپارچه و متمرکز بر بستر شبکه ملی اطلاعات را یکی از ویژگی‌های اصلی این پنجره دانست و گفت: تسهیل در دریافت خدمات دولتی، افزایش سرعت دسترسی از دیگر ویژگی‌های پنجره ملی خدمات دولت هوشمند است که مانند یک سامانه ملی SSO مورد پیاده‌سازی قرارگرفته است.

مدیرکل دفتر پایش و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی در تبیین بیشتر پنجره ملی خدمات دولت هوشمند گفت: سطح خدمت این پنجره، ملی و از نوع خدمت به شهروندان است. ماهیت خدمت این پنجره حاکمیتی است و کلیه افراد کشور را مخاطب قرار می‌دهد و به‌صورت رایگان ارائه ‌می‌شود.

بر اساس این گزارش، سامانه پنجره واحد مدیریت زمین، یکی از 23 پروژه اولویت‌دار دولت الکترونیک است که به‌منظور ایجاد سهولت در ارائه خدمات و مجوزهای زمین محور و مدیریت و پایش بهینه اراضی با همکاری ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ایجاد و راه‌اندازی شده است و به نشانی https://iraneland.ir/ در دسترس عموم قرار دارد.

سامانه بعدی، میز خدمات الکترونیکی است که به‌صورت یکپارچه خدماتی مانند تأییدیه فنی نرم‌افزار، احراز اصالت فنی نرم‌افزار، ارائه سرویس بر بستر GSB و PGSB و سایر خدمات به نشانی https://eservices.ito.gov.ir می‌پردازد.

در همین راستا، سامانه کارپوشه پیام ایران نیز درواقع کارپوشه‌ای است که جهت ارسال الکترونیکی بدون واسطه اعلان‌های رسمی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی کشور به مردم و مؤسسات حقوقی که متقاضی دریافت خدمات دولتی و عمومی هستند به نشانی inbox.iran.gov.ir ایجاد و راه‌اندازی شده است.

۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۰۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید