پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی خبر داد:

اتصال سه روستای شهرستان زرندیه به شبکه ملی اطلاعات

اتصال سه روستای شهرستان زرندیه به شبکه ملی اطلاعات
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مرکزی از ارتقا و راه اندازی دو سایت تلفن همراه از محل طرح خدمات اجباری روستایی خبر داد و گفت: با ارتقا این سایت ها بالغ بر 70 درصد از روستاهای شهرستان‌ زرندیه تا پایان بهمن ماه سالجاری از خدمات اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در نشست با محمد سبزی نماینده شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد عدالت ارتباطی است که با توسعه اینترنت پرسرعت در مناطق روستایی، از محل طرح خدمات اجباری روستایی (USO) در حال اجراست.
وی تصریح کرد: در حال حاضر 120 روستای بالای 20 خانوار شهرستان ساوه 50 روستای بالای 20 خانوار شهرستان زرندیه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.
مدیر کل ارتباطات استان مرکزی با اشاره به پروژه توسعه ارتباطات روستایی از طریق ایجاد بستر فیبر ‌نوری افزود: به منظور کاهش شکاف دیجیتالی و با هدف تامین بستر ارتباطی مناسب، بیش از 75 کیلومتر شبکه فیبر نوری در قالب طرح توسعه ارتباطات روستایی (تار) در مناطق روستایی شهرستان‌های ساوه و زرندیه به بهره‌برداری رسیده است.
مهدوی همچنین با تاکید بر توجه ویژه‌ وزارت ارتباطات بر ایجاد عدالت ارتباطی ادامه داد: برای تحقق عدالت آموزشی و کاهش شکاف دیجیتال با ایجاد دسترسی برابر دانش آموزان مناطق شهری و روستایی به محتوای درسی و منابع آموزشی، طرح اتصال مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات از سال گذشته آغاز شد و تاکنون 252 مدرسه در شهرستان ساوه و 64 مدرسه در شهرستان زرندیه با دریافت مودم و اشتراک رایگان 2 ساله به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند، که تعداد 195 مدرسه شهری و تعداد 121 مدرسه روستایی است.
در ادامه محمد سبزی، با ابراز رضایت از تلاش‌ها و فعالیت‌های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، بر تاثیر غیرقابل انکار ارتباطات در زندگی مردم تاکید کرده توسعه ارتباطات را متضمن ایجاد توسعه همه جانبه در مناطق شهری و روستایی دانست.
وی ادامه داد: توجه به بهبود کیفی خدمات ارائه شده در کنار توسعه کمی خدمات در این حوزه ضروری است.
۲۹ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۳۹
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۳۰۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید