پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

پوشش ۱۰۰ درصدی اینترنت پرسرعت و تلفن همراه در گندمان

پوشش ۱۰۰ درصدی اینترنت پرسرعت و تلفن همراه در گندمان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، گفت: بخش گندمان شهرستان بروجن با بیش از 12 هزار خانوار و جمعیتی بالغ‌ بر 41 هزار نفر تحت پوشش صد در صدی اینترنت پرسرعت و تلفن همراه قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در بازدید از روستاهای بخش گندمان شهرستان بروجن، اظهار کرد: تمام روستا‌های فاقد اینترنت بخش گندمان (بیژگرد، مورچگان، نصیرآباد، وستگان، کردشامی، گدارکبک، تگرگ آب، سولیجان، چشمه علی، له دراز) با ایجاد سایت‌های جدید ارتباطی نسل چهارم با اعتباری افزون بر ۱۵0 میلیارد ریال تحت پوشش اینترنت پرسرعت و تلفن همراه قرار گرفتند.
وی ادامه داد: بخش گندمان شهرستان بروجن هم اینک تحت پوشش کامل ارتباطی قرار دارد و از این پس در همه نقاط روستایی و شهری بخش مذکور مردم می‌توانند به تمامی خدمات شبکه ملی اطلاعات از جمله خدمات آموزش الکترونیکی (مثل شبکه شاد)، دولت الکترونیکی (مثل سامانه سهام عدالت)، تلویزیون اینترنتی، بهداشت و سلامت الکترونیکی، خدمات بانکی و ... دسترسی داشته باشند.
بلالی در خصوص برنامه‌های انجام‌ شده در حوزه اقتصاد دیجیتال، افزود: گسترش اینترنت در مناطق روستایی، صدور مجوز جدید و بهبود شرایط دفاتر خدمات ارتباطی روستایی، اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، ارائه سرویس‌های دولت الکترونیک و توسعه شبکه ملی اطلاعات ازجمله اقدامات انجام ‌شده در استان است که زمینه‌ لازم برای رشد و شکوفایی اقتصاد دیجیتال را شکوفا می‌کند.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، کاهش شکاف دیجیتال و بهبود بسترهای ارتباطی در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این اداره کل دانست و تصریح کرد: تلاش می کنیم با توسعه پوشش صوت و دیتا در همه مناطق استان باعث رونق کسب و کار، ارائه خدمات و توسعه اقتصادی در استان باشیم.
۲۹ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۴۹
تعداد بازدید : ۱۹۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید