پرش به محتوای اصلی

اخبار

گزارشی از ترمیم و بازسازی مجموعه فرهنگی و مذهبی پیامبر اعظم (ص)

گزارشی از ترمیم و بازسازی مجموعه فرهنگی و مذهبی پیامبر اعظم (ص)
پروژه بازسازی و مرمت مجموعه ی فرهنگی و مذهبی پیامبر اعظم (ص) با اولویت ترمیم درب و پنجره های پوسیده و زیباسازی مجدد نماهای محیطی از آذر ماه آغاز شده و در دست اقدام است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از روابط عمومی پیام حمید عباسی مدیرعامل موسسه پیام با اشاره به بازسازی و مرمت مجموعه فرهنگی و مذهبی پیامبر اعظم (ص)، گفت: مجموعه ی پیامبر اعظم (ص) برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارزش ویژه ای دارد که به عنوان یکی از پایگاه های اصلی رویدادهای مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی این وزارت شناخته شده است و با توجه به معماری فاخر و ارزش معنوی این مجموعه، موسسه پیام خود را میراث دار این مکان عام المنفعه و فاخر خانواده  ارتباطات کشور دانسته و همواره در حفظ و نگهداشت آن اهتمام و برنامه ریزی دارد.
وی افزود: بمنظور محافظت از این بنا، رفع نواقص موجود و زیباسازی محیطی، پروژه مرمت و بازسازی مجموعه پیامبر اعظم (ص) با اولویت ترمیم درب و پنجره های پوسیده از آذرماه آغاز شده و در ماه مبارک رمضان به پایان می رسد.
عباسی تصریح کرد: اقدامات برنامه ریزی شده در این پروژه شامل ترمیم و مرمت درب و پنجره های پوسیده، تعویض قطعات فرسوده و بازسازی مجدد، ساخت مجدد گره های اسلیمی پنجره ها، زیباسازی ورودی ها با نوسازی قطعات برنجی، برخی از اقدامات انجام شده در این پروژه است.
مدیر عامل پیام بازسازی حوضچه ی آب ورودی مسجد که نمادی از معماری سنتی و مذهبی کشور است را از دیگر اقدامات این عملیات عنوان کرد و گفت : رفع نواقص موجود اعم از تعویض سنگ های شکسته ورودی و کف سابی کامل محیط بیرونی از سایر اقدامات برنامه ریزی شده است که امیدواریم با انجام این اقدامات به مسئولیت خود در حفظ این بنای فاخر عمل کنیم.
۲۸ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۲۱
تعداد بازدید : ۲۰۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید