پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان خبر داد:

اجرای مرحله جدید اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات با هدف هوشمندسازی

اجرای مرحله جدید اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات با هدف هوشمندسازی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: در راستای هوشمندسازی مدارس و اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، فرآیند تامین مودم و ترافیک رایگان از زمان همه گیری بیماری کرونا در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان، نیک ‌محمد بلوچ زهی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در دیدار با حسین مدرس خیابانی استاندارسیستان و بلوچستان گفت: برای هوشمندسازی و اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، فرآیند تامین مودم و ترافیک رایگان از زمان همه گیری بیماری منحوس کرونا در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: برای این منظور طی چندین  مرحله پس از بررسی وضعیت پوشش مخابراتی مدارس و تعیین اپراتور مربوطه توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، شمارش به منظور تخصیص مودم و تامین ترافیک رایگان به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال شده است.
بلوچ زهی افزود: با پیگیری های مداوم بعمل آمده، تا قبل از شهریور ۱۴۰۰ بالغ بر 3200 مدرسه با تامین ترافیک رایگان در صورت وجود مودم در مدرسه یا با تامین مودم و ترافیک رایگان در صورت عدم وجود مودم در مدارس، به شبکه ملی اطلاعات به منظور تسهیل روند آموزش متصل شدند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان ادامه داد: از شهریور ۱۴۰۰ طی دو فاز ، 1490 مودم با ترافیک رایگان در اختیار آموزش و پرورش برای نصب در مدارس قرار داده شده است.
بلوچ زهی اظهار کرد: از این تعداد ۲۵۰ مودم فاز اول در مدارس هدف نصب و راه اندازی شده است و 1240 مودم نیز  برای نصب در مدارس به آموزش و پرورش طی هفته جاری تحویل داده شده است.
وی ‌بیان کرد: هزینه تامین مودم رایگان، تامین ترافیک رایگان ماهانه ۳۰ گیگا بایت به ازای هر شیفت مدرسه و هزینه دو سال نگهداری به ازای 4690 مدرسه سطح استان به شبکه ملی اطلاعات 315 میلیارد ریال است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در پایان گفت: پیگیری ها برای تخصیص مودم و اتصال سایر مدارس استان از طریق اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اداره کل آموزش و پرورش استان و سایر اپراتورهای مخابراتی ادامه دارد.

۲۵ دی ۱۴۰۰ ۱۱:۳۵
تعداد بازدید : ۳۳۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید