پرش به محتوای اصلی

اخبار

انتصاب معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات

انتصاب معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات
طی حکمی از سوی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات منصوب شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل، محمد خوانساری، طی حکمی حامد منکرسی را به سمت معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات منصوب کرد. در این حکم که امضای معاون وزیر ارتباطات را به همراه دارد، علاوه بر وظایف مشخص این جایگاه، مأموریت‌هایی نیز در نظر گرفته‌شده است که اهم آن‌ها عبارت‌اند از: ایجاد و تقویت نظام تنظیم‌گری حوزه فناوری اطلاعات، برنامه‌ریزی در جهت حرکت به سمت سازمان فناوری اطلاعات، به‌کارگیری مدل‌های نوین رقابتی در مدیریت نوآوری و جلب مشارکت بخش خصوصی و نیز تدوین سیاست‌ها و ضوابط در جهت حمایت هدفمند از کسب‌وکارهای نوین دیجیتال.
وی که دارای مدرک دکتری تخصصی مهندسی کامپیوتر با گرایش هوش مصنوعی از دانشگاه سیدنی است، عضو هیئت‌علمی گروه مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و مدیر طرح، برنامه و نظارت راهبردی دانشگاه رازی است. منکرسی در حالی به سمت معاون سیاست‌گذاری سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد که پیش از وی شهره ناصری این مسئولیت را به عهده داشت.
اداره کل‌های اصلی معاونت سیاست‌گذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات را دفتر همکاری‌های فرا سازمانی، ارتباط با صنعت و دانشگاه، اداره کل اعتباربخشی و صدور پروانه، پایش، ممیزی و نظارت و هم‌چنین توسعه راهبردها و سیاست‌ها تشکیل می‌دهند.

۱ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : ۱,۲۵۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید