پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی بیان کرد:

88 درصد از جاده‌های اصلی و فرعی استان تحت پوشش تلفن همراه

88 درصد از جاده‌های اصلی و فرعی استان تحت پوشش تلفن همراه
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی در گزارشی از 88 درصدی بودن پوشش تلفن همراه در جاده‌های استان به‌رغم کوهستانی و صعب العبور بودن بخشی از مسیرها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، محمد فرزاد مدیر ICT استان در جلسه با مدیر بخش ارتباطات اداره کل ICT استان، با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی از کوهستانی ترین استان‌های کشور است اظهار کرد: اهمیت ارتباطات همراه در کل سطح جاده های اصلی و فرعی با توجه به اقلیم سرد و پر بارش این استان که در فصول سرما موجب مخاطرات فراوانی می شود و وجود ارتباطات همراه در سطح جاده های استان در مواقع اتفاقات طبیعی و سوانح جاده ای می تواند از بروز خسارات و آسیب های بیشتر به هم استانی ها بکاهد.
وی تصریح کرد: جاده‎های اصلی و فرعی استان در بحث تلفن همراه، از پوشش 88 درصدی برخوردار هستند و 2982 کیلومتر از جاده های اصلی و فرعی استان زیر پوشش تلفن همراه در استان قرار دارد.
فرزاد بیان کرد: استان آذربایجان شرقی بیش از 3382 کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد و با توجه صعب العبور بودن مسیر های دسترسی به این راه ها که بخشی قابل توجهی از راه ها را شامل می‌شود، برقراری پوشش تلفن همراه و اینترنت در این راه ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون بیشترین آمار پوشش جاده ای در پوشش تلفن همراه با 2980 کیلومتر در اختیار اپراتور همراه اول و پوشش اینترنت نسل سوم و چهارم به ترتیب با 2244 کیلومتر و 1053 کیلومتر در اختیار اپراتور ایرانسل است.
فرزاد با اشاره به اهمیت استفاده از تلفن همراه و اینترنت پر سرعت در سطح جاده های استان با توجه به اقلیم کوهستانی و سرد استان آذربایجان شرقی در سطح کشور و با توجه به گردشگر پذیر بودن و پهنه وسیع این استان گفت: به طور قطعی وجود داشتن ارتباطات همراه صوتی و اینترنتی با توجه به گسترش برنامه های کاربردی تحت وب که بسیار کاربردی در بحث سوانح و گردشگری هستند، می تواند از آسیب‌های جانی و مالی بیشتر در مواقع بلایای طبیعی و سوانح جلوگیری کند.
مدیر کل ICT استان تصریح کرد: اپراتور همراه اول نیز در بحث اینترنت نسل سوم (3G) 1580 از جاده ها را تحت پوشش خود قرار داده که این عدد برای اینترنت نسل چهارم (4G) 860 کیلومتر است اپراتور رایتل نیز 765 کیلومتر از جاده‌های استان را تحت پوشش اینترنت پر سرعت نسل سوم و چهارم قرار داده است.
فرزاد گفت: بیشترین پوشش تلفن همراه در راه های ریلی در اختیار اپراتور همراه اول با 460 کیلومتر و در بحث پوشش اینترنت نسل سوم و چهارم در اختیار اپراتور ایرانسل با 369 کیلومتر است و اپراتور رایتل 240 کیلومتر از راه های ریلی را تحت پوشش اینترنت همراه قرار داده است.
فرزاد خاطرنشان کرد: تلاش برای بهره مندی تمامی جاده های استان از پوشش تلفن همراه و اینترنت همراه پایدار با توجه اهمیت موضوع در سال جاری ادامه دارد.
۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۳
تعداد بازدید : ۱۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید